Apie mus

Šironija

tai unikalus nuolat giminės puoselėjamas ir kuriamas kraštas Molėtų rajone, apsuptas žaliais gamtos atspalviais išmargintomis kalvomis ir kloniais, gėlėtomis laukinėmis pievomis, švariais ežerais ir tvenkiniais, paslaptingomis pelkėmis ir šimtamečiais miškais.

Šironija, tai ne įprastas smulkusis ekologinis ūkis. Tarpukariu užgimusi sodyba, dabar palengva perauga į giminės bendruomenę. Čia mes auginame įvairias ūkio kultūras, šį bei tą gaminame, perdirbame, dalindamiesi savo sukauptomis žiniomis ir paliktu palikimu ugdome kitus bei augame patys. Široniečiai – atviri ir kone visuomet pasiruošę su atvykusiais svečiais pasidalinti žiniomis ir įspūdžiais apie ūkį, kaimą, amatus ir visą kitą, ką tik jie moka ir žino, tai gyvenimo būdas pilnas darbų, mokymosi, pramogų bei padėkos mūsų Kūrėjui.

Čia galima prisidėti prie ūkio kasdienybės, pažinti duonos kelią nuo sėklos iki stalo, išprakaituoti pirtyje ir nusiplauti įtampą gaiviame tvenkinyje, šaudyti iš lanko, žaisti tinklinį, krepšinį, nakvoti kanapių lauke, stebint nakties skliautą paskęsti paukščių take, įsiklausyti į vėjo šnaresį, paukščių sparnų plasnojimą, vabzdžių ramų darbą, trumpam atsiriboti nuo tvankaus miesto gyvenimo šurmulio ir vėl sugrįžti į sau artimesnį santykį su gamta bei mus supančia aplinka. Informacija susipažinimui su mumis ruošiama toliau. Kokie keliai jus čia beatvedė – nuoširdžiai džiaugiamės! O kol kas linkime mus pažinti per teikiamus produktus ir paslaugas. Mes stengsimės tinkamai jums patarnauti.

Ūkį šioje vietoje prieš beveik 100 metų pradėjo kurti Virgilijaus Širono senelis, vėliau 1989 metais Virgilijus ūkį atkurė ir šiuo metu jis sparčiai vystosi, išaugę Virgilijaus vaikai tapo jaunais, novatoriškais ir atsakingais ūkininkais/verslininkais.

„Gamta teikia mums neišsenkančias ir vertingas dovanas,mėgaukimės jomis saugodami ir puoselėdami šį didžiausią mūsų turtą.“

Iki 2014 metų pagrindinė ūkio veiklos kryptis buvo pienininkystė ir edukacinis turizmas. Nuo 2015 metų ūkis pradėjo transformuotis ir plėsti savo veiklą – pradėta kultivuoti pluoštinė kanapė ir kitos kultūros, pradėti gaminti aukštos kokybės kanapių produktai, plečiamas turizmo paslaugų spektras, aktyviai dalyvaujama ES Kaimo plėtros programoje, pienininkystės atsisakyta.

"Gilumoje, kiekvieno iš mūsų rutina ir darbai persmelkti padėka Dievo malonei, kuri pridengia mūsų klaidas, mūsų ribotumą"

Šironijos šeimos ūkis yra gyvas ir dinamiškas, čia ūkininkavimas yra daugiau nei profesinis užsiėmimas, jis atspindi pasaulėjautą ir gyvenimo būdą, kuris yra pagrįstas iš kartos į kartą perduodamu tikėjimu ir tradicijomis apie aplinką, santykius ir darbą.